Сесії Гостомеля передувала погоджувальна рада. На ній і з’ясувались пікантні подробиці дерибану.
У кулуарах селищні депутати дізнались, що дерибанитимуть до спілки з якимись невідомими “кришувальниками” за схемою 50 на 50 %. Фактично так само як дерибанили Біличанський ліс за схемою 30% на 70%. Точний список тих, хто отримає ділянки на першій хвилі дерибану – невідомий.
“На погоджувальній раді Кириченко сказав, щоб депутати не хвилювалися, в Кабміні домовленостями займається депутат Олег Поповичук – все буде в порядку. Щодо чергового дерибану лісу на сесії – голова попередив депутатів, щоб ніхто ніяких питань не ставив. Будем виділяти ліс потроху, щоб не привертати уваги прокуратури. Голосувати будемо пакетом. Також він сказав, що це той ліс, який забрали в депутата Ірпінської ради Пєшого”, – розповідає як було на погоджувальній раді депутат Василь Вознюк.
“За кілька днів до сесії мене перестріла Лариса Павлюк, всім відомо, що це людина Прилипка. Вона бідкалась з нещасним обличчям, що наші депутати подеребанять 20 га лісу. Я, знаючи, що вона з іншого табору дерибанників сказав їй прямо, щоб забиралась від мене і я не бажаю з нею спілкуватись. Вона й пішла собі,” – додає Вознюк.
На ласу пропозицію проголосувати за дерибан пакетом депутати пристали одразу. І вже натсупного дня майже одноголосно підтримали дерибан на сесії ради.
“На початку сесії приїхав депутат Михайло Гаврилюк. Він звернувся до депутатів і сказав, що йому дзвонили з передової і сказали, що гостомельські депутати будуть дерибанити ліс. Він спитав чи це правда. Депутати сказали, що ні. Тоді Гаврилюк сказав, що якщо вони будуть дерибанити, то приїдуть хлопці з АТО і всіх постріляють. Після цього в нього виникла перепалка з депутатом Ісою Курамагамедовим і вони вийшли в коридор. На засіданні оголосили перерву. Після перерви Гаврилюк вже не повернувся. Залишився лише його помічник”, – розповідає депутатка Жанна Лінчук.
Спочатку проголосували за затвердження детального плану забудови території.
Житловий квартал вирішили зробити в лісі, поряд з вже існуючим будівництвом. Це будівництво, до слова, вже викликало питання в прокуратури і зараз тривають суди щодо сплати відновлювальної вартості за знищені дерева.
Далі заходились давати назви вулицям. І якщо під час дерибану Біличанського лісу місцеві урядники називали вулиці своїми прізвищами, то гостомельські колеги вирішили прикритись під час дерибану патріотизмом.
Так у лісі з’явилась вулиця Патріотів. По сусідству із нею – вулиці Козацька, Соборна, Ковельська, провулок Соборний та Гостомельське шосе.
Утрималися, як і минулого разу, лише двоє депутатів – Василь Вознюк та Жанна Лінчук.
Загалом, в новому мікрорайоні виділили вже 33 земельні ділянки. Але на сесії список щасливців чомусь не зачитали. Як і зазначав напередодні Кириченко – голосували пакетом.
“Я наполягав, щоб зачитали прізвища, але мене ніхто не послухав. Сказали – голосуємо пункт 9-й. І всі проголосували. Я утримався. За їхні дерибани я не голосую”, – каже Вознюк.
Але “Громаді Приірпіння” вдалося таки роздобути список новоспечених власників ділянок.
Окрім депутата Вознюка, за це рішення також не голосувала Жанна Лінчук. У Вознюва своє бачення того, чому ця депутатка тепер не голосує “за”:
“Зараз Прилипків інша група денрибанників – Кислиця, Кириченко, Мамчур, Шальман та інші – усунула від схем. Олю позбавили депутатства, а її сестра Надія Дудник, що нещодавно стала депутатом – найбільша прогульниця, з слів Кислиці. Тобто в сесійній залі навіть нема кому слова з команди Прилипка сказать. А Лінчук зараз голосує проти, бо вона – кума Ольги Прилипко.”
Джерела в раді стверджують, що більшість прізвищ у цих списках – підставні від гостомельських депутатів та невідомих осіб, які будуть прикривати дерибан “нагорі”. Для гостомельчан – по 10 соток, для тих, хто пообіцяв допомогти з оформленням, квота по 15. Як і говорили в кулуарах, розподіл іде майже 50 на 50 %.
З відкритих джерел нам вдалося з’ясувати звідки деякі щасливці.
Абаронов Віктор Олександрович – мешканець села Краснопіль, Житомирської області. Каспрук Олена Вікторівна – мешканка міста Хотин, Хмельницької області. Кім Анастасія Сергіївна – місто Сімферополь.
З-поміж маловідомих прізвищ – прізвище тезки дружини депутата Гостомельської ради – Мамчур Світлани Анатоліївни.
На питання Вознюка, де саме знаходяться ці вулиці, йому почали закидати, що він член земельної комісії й має знати.
Варто зазначити, що “Громада Приірпіння” отримала щодо цього гостомельського дерибану листа від юриста Фонду сприяння розвитку місцевого самоврядування Дениса Крайника. Він висловив сподівання, що журналістів ця інформація зацікавить, якщо редакція “дійсно переживає за долю лісових ресурсів Ірпінського регіону”.
Саме інформація про те, що зі схеми, з слів депутата Вознюка, викинули родину Прилипків й звернення юриста Крайника, який обстоював дерибан Біличанського лісу, і спонукало редакцію звернутися за роз’ясненнями до юриста, який так різко став на захист лісу.
“Ми – громадська організація Фонд сприяння розвитку місцевого самоврядування. Діємо по Київській області. Зокрема, складаємо договори з сільськими та селтщними радами і захищаємо їхні інтереси. Забезпечуємо права територіальних громад. Зараз Олександр Євстифєєв подзвонив мені і сказав, що в Гостомелі відбувається страшний дерибан. Під виглядом землі для АТО-шників – землю роздають депутатам,” – розповідає Крайник, як дізнався про ситуацію в Гостомелі.
“У нас договори підписані з Коцюбинською, Гостомельською, Ірпінською радами. Ми відкриті для цього. Ми надаємо такі види послуг. З’ясування істини відбувається в судовому процесі. Лише суд може встановити правду. Я юрист. Я виконую свою роботу. Я не є членом цієї організації (Фонд сприяння розвитку місцевого смоврядування-прим. ред.). У мене з ними підписаний договір.
Питання не в тому, що мені байдуже. Я просто представляю інтереси свого замовниа. Пару років назад я представляв інтереси групи, яка займається рейдерсьвом. І що мене рейдером називати після цього? Рейдером я не є.На скільки мені відомо, Євстифєєв порядна людина. Він раніше займався будівельним бізнесом. Будував будинки на Кіпрі. Він мені показував договори купівлі-продажу у Біличанському лісі. Євстифєєв – добросовісний набувач,” – переконаний юрист Крайник.
На питання чому ж тепер Крайник йде всуперед інтересів Гостомельської ради, з якою нібито в громадської організації укладений договір, він відповів, що тут інтереси ради не відповідають інетерсам громади. Та, коли громада Коцюбинського зібрала 15 тисяч підписів, аби Біличанському лісу надати статус нацпарку, для Крайника це виявилось непереконливим.
Виходить думка громади і Коцюбинського, і Гостомеля – це просто дзвінок забудовника Євстифєєва, у якого в регіоні свої інтереси.
Але на сесії це було не єдине спірне питання. Інтереси Бучі, яка теж претендує на ліс з боку Гостомеля, приїхала пролобіювати головна архітекторка міста Буча Валентина Ткаченко.
“Депутати не проголосували за погодження меж з Бучею. Буча хотіла забрати територію ПуСО та частину лісу. Ми проголосували проти”, – розповідає Вознюк.
Редакції прокуратура Ірпеня повідомила, що вивчає рішення Гостомельської ради й у випадку виявлених порушень законодавства буде реагувати.
Михайло Гаврилюк телефоном запевнив журналістів, що буде тримати цю справу на контролі, але діятиме виключно законними методами.